Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Tesettür Giyim

Bir bayanın hatlarını belli etmeyecek şekilde başını örterek tercih ettiği giyim tarzına tesettür giyim denir. Tesettür giyim ülkemizde çok fazla tercih edilmesinden ötürü bir çok tesettür giyim üzerine mağaza bulunmaktadır.

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür giyimde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Mesela başörtüsü ile başı kapatıp altta tercih edilen kıyafet vücut hatlarını ortaya çıkaran parçalar seçilirse ortaya hoş bir görüntü çıkmamaktadır. Seçilen parçalar birbirine uyumlu olmalıdır. Özellik ile başörtüsü ve çanta kıyafete uyumlu olarak seçilmelidir. Başörtü olarak son zamanlarda değişik model ve renklerde şallar çok moda olmuştur. Ekonomik olarak da daha iyi bir seçim olacaktır.

Bu Yılın Tesettür Modası

Bu yılın tesettür modasında önden fermuarlı dik yakalı yanlardan cepli renk seçeneği olan ferace ismi verilen parçalar oldukça modadır ve tercih edilmektedir. Yine bu yılın modasında yaka detaylı belden oturan belde kemer ve üst kısmı düğmeli belden aşağı çan inen uzun elbiseler tercih edilmektedir. Yakalı belden kuşaklı yanlardan iri kare şeklinde cepli dizden aşağı boyda pardösü modelleri ile önden açık kap pardösü modelleri göze çarpmaktadır.